سه شنبه , ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
نوشته های جدید
صفحه اصلی / یادداشت / ابراهیمی معاون حسابرسی مالیاتی امور مالیاتی شهر و استان تهران: سفیران مالیات، مدافع مالیات هستند

ابراهیمی معاون حسابرسی مالیاتی امور مالیاتی شهر و استان تهران: سفیران مالیات، مدافع مالیات هستند

یاداشت |  ابراهیمی معاون حسابرسی مالیاتی امور مالیاتی شهر و استان تهران

 

فرزندان همکار  خانواده مالیاتی پدران و مادران شما تنها خانواده شما نیستند بلکه در طی روز و ایام هفته ما در کنار هم مانند خانواده زندگی میکنیم یکدیگر را یاری می رسانیم و پشتیبان هم هستیم. به زودی در آینده نزدیک شما جای ما را خواهید گرفت و مسئولیت پیشرفت و تعالی کشور به دوش شما خواهد بود.

فکر میکردم در مورد مسئله جدی جامعه مانند مالیات در این رده سنی نمیتوان صحبت کرد ولی وقتی دقت بیشتری کردم دیدم امروزه در رده سنی شما ها بسیاری از امور اجتماعی و فناوری هستند که ما واقعا نمیتوانیم  شناختی  از آن ها داشته باشیم و شما ها برای ما توضیح میدهید و یا  برای استفاده از آن ها کمک مان میکنید.زبردستی شما در این امور تحلیل من را تغییر داد با خودم گفتم چرا نباید این موضوعات مهم  اقتصادی را که موجب پیشرفت کشور هست را با شما در میان نگذارم.     برای درک ساده مالیات مثالی را میزنم: همگی ما در ساختمان هایی زندگی می کنیم که آن ها از تعدادی آپارتمان تشکیل شده اند و خانواده هایی در آن ها زندگی می کنند این ساختمان ها هزینه های جاری بسیاری دارد از جمله نظافت، هزینه آب و برق و تعمیر و نگهداری اسانسور و مسائلی از این دست. برای سامان دهی این هزینه ها هر همسایه نسبت به تقسیم هزینه ها سهم خود را به مسئول و مدیر ساختمان پرداخت میکند اگر همسایه ای از پرداخت این سهم خود سرباز بزند و پرداخت نکند در اندک زمانی امور جاری ساختمان مختل خواهد شد.  جامعه ما هم به همین شکل اداره می شود ما در انتخابات دولت را تعیین میکنیم و دولت نیز با جمع آوری سهم هزینه ای هر فردی مخارج امنیت، بهداشت، آموزش و رفاه هموطنان را با وصول مالیات تامین می کند.شاید بپرسیم که ما نفت میفروشیم و از درآمد آن این هزینه ها را می پردازیم؛  بله می شود اما ایا آیندگان از این سرمایه ملی سهمی ندارند بهتر نیست که این سرمایه  خدا دادی را صرف پروژه های سرمایه ای کنیم و این منابع زیر زمینی را برای ساخت کارخانه ها و علوم پیشرفته و آبادانی کشور هزینه کنیم که هم این نسل و هم نسل های آینده بتوانند از آن بهره مند شوند.

پرداخت مالیات یک وظیفه شهروندی است برای اداره بهتر  کشورعزیزمان. در دیگر کشورهای پیشرفته مردم افتخار می کنند که مالیات پرداخت می کنند و سربلند اعلام میکنند من سهم خودم را برای اداره کشورم پرداخت کرده ام.

امروز شما به عنوان سفیران مالیاتی میتوانید از مالیات دفاع کنید و به همسالان خود و خانواده هایشان توضیح بدهید که مالیات چه منافع خوبی برای کشور دارد.

درباره modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *