دوشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
نوشته های جدید
صفحه اصلی / یادداشت / شجاعی معاون توسعه مدیریت و منابع، امور مالیاتی شهر و استان تهران :سفیران مالیاتی؛ توجه به مسایل فرهنگی و تمرکز بر روی آموزش های عمومی

شجاعی معاون توسعه مدیریت و منابع، امور مالیاتی شهر و استان تهران :سفیران مالیاتی؛ توجه به مسایل فرهنگی و تمرکز بر روی آموزش های عمومی

یادداشت  |  شجاعی معاون توسعه مدیریت و منابع، امور مالیاتی شهر و استان تهران

 

رشد میزان اتکا بودجه کشور به مالیات، نشان دهنده بهبود توانمندی و کارایی سازمان امور مالیاتی از یک سو و ارتقا سطح فرهنگ مالیاتی از سوی دیگر است.

نگاهی به آمار و ارقام موجود در این حوزه به روشنی نشان می دهد که زیرساخت های لازم برای رشد درآمدهای مالیاتی کشور روبه  توسعه حرکت می کند. این در حالی است که باید  توسعه فرهنگ مالیاتی نیز با آهنگ تندتری شکل گرفته و اهمیت و ضرورت مشارکت در این امر مهم  تبیین شود.

سازمان امور مالیاتی و امورمالیاتی شهر و استان تهران با درک صحیح از این مساله مهم، تلاش  گسترده ای برای توسعه فرهنگ  مالیاتی آغاز کرده است که مهمترین آنها اجرای طرح  ارزشمند «سفیران مالیاتی» است.

نهضت احیا و گسترش فرهنگ مالیاتی هم اکنون با حضور  نزدیک به یک هزار دانش آموز دختر و پسر ممتاز در حالی آغاز می شود که تمام سفیران مالیاتی حاضر در  مرحله آزمایشی این طرح را فرزندان ممتاز کارکنان خانواده بزرگ مالیات تشکیل می دهند.

اختصاص و هزینه کردن بخشی از درآمدهای مالیاتی برای رفاه عموم مردم، سرمایه گذاری برای امر مهم بهداشت و مهمتر از آن آموزش همگانی و بالاتر از آن رشد و توسعه کشور اسلامی مان   از جمله مسایل مهمی است که اهمیت آن  باید برای نسل فردا تبیین شود.

ما می خواهیم در طرح بزرگ سفیران مالیاتی این واقعیت را به نسل فردای میهن عزیزمان بیاموزیم که مالیات ضرورتی است برای رسیدن به جامعه سالم و با نشاط که با هزینه تک تک افراد جامعه برای آینده کودکان امروز . ما باید به این عزیزان بگوییم که  شما با قبول مسئولیت سفیران مالیات یک گام پیشتر از دیگر همسالان خود برای آبادانی کشور سرفراز مان برداشته اید.

عملکرد یکسال آینده شما را در جهت آموزش همکلاسی های خود در این مرز و بوم و به تبع آن در کل جامعه می تواند آغاز کننده یک جریان بزرگ فرهنگی باشد.

در کنار تمام تلاش های صورت گرفته در امورمالیاتی شهر و استان تهران که منجر به انجام وظایف سازمانی و ثبت دستاوردهای مهم و ارزشمند شده است، توجه به مسایل فرهنگی و تمرکز بر روی آموزش های عمومی به ویژه برای گروه سنی کودک و نوجوان، از افتخارات  بزرگ این مجموعه در سال ۱۳۹۷ به شمار می رود.

درباره modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *