سه شنبه , ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
نوشته های جدید
صفحه اصلی / اخبار / همایش سفیران مالیاتی در هفته فرهنگ سازی مالیاتی برگزار شد

همایش سفیران مالیاتی در هفته فرهنگ سازی مالیاتی برگزار شد

همایش سفیران مالیاتی توسط امور مالیاتی شهر و استان تهران در روز پنج شنبه ۲۱تیر ماه در سالن ایرانیان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی امور مالیاتی شهر و استان تهران؛ در ابتدا همایش ابراهیمی معاون حسابرسی مالیاتی امور مالیاتی شهر و استان تهران درباره نقش و اهمیت دانش آموزان در فرهنگ سازی مالیاتی تصریح کرد: امور مالیاتی شهر و استان تهران به منظور فرهنگ سازی مالیاتی از بین دانش آموزان ممتاز همکاران مالیاتی اقدام به تعیین سفیران مالیاتی نمود، که سفیران مالیاتی ما می توانند در مدارس و گروه همسالان در اعتلاء فرهنگ مالیاتی و توانمند سازی هر چه بیشتر دانش آموزان و تغییر نگاه آنها به مقوله ارزشمند اقتصادی و اجتماعی و بخصوص مالیات دارای اهمیت است ایفای نقش کنند فواید پرداخت مالیات را برای دانش آموزان شرح دهند تا دانش آموزان بدانند که مالیات تا چه اندازه می تواند در توسعه و پیشرفت کشور مفید باشد.
وی در ادامه تصریح کرد: طرح سفیران مالیاتی بر اساس شش گام های (گام اول انتخاب سفیران، گام دوم آموزش، گام سوم سازمان دهی، گام چهارم دریافت بازخورد و جمع بندی، گام پنجم معرفی افراد جدید، گام ششم جشن اختتامیه) اجرایی می شود. هر دوره از این طرح ۹ ماه می باشد که از تیرماه آغاز می شود و در پایان بهمن ماه به اتمام می رسد. به همین راستا یک کارگروه مجزا در روابط عمومی امور مالیاتی شهر و استان تهران به منظور ساماندهی این طرح تشکیل می گیرد. که در هر منطقه و اداره ای هم یک نفر (ترجیحا مسئول روابط عمومی) به عنوان رابط و سازمان دهنده معرفی می شود.
شایان ذکر است به منظور تأثیرگذاری فرهنگ مالیاتی بر دانش آموزان در این همایش از هنر نمایش استفاده شد زیرا از جمله ابزار هنری که گویا می‌تواند در فرهنگ‌سازی مالیاتی کارساز باشد، هنرهای نمایشی و تئاتر است که از سنین کودکی و نوجوانی می‌توان با استفاده از قابلیت‌های آن مخاطب هدف را به این مهم سرنوشت‌ساز بیش از پیش آگاه کرد; به همین دلیل در این همایش از داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) به اتفاق تیمش دعوت شد که با اجرای برنامه توانستند با شور و نشاط همیشگی، کودکان را هم با خود همراه کند و همچنین داریوش فرضیایی و امیر محمد متقی به صورت نمادین به عنوان دو سفیر مالیاتی انتخاب شدند.
گفتنی است در پایان از لگوی سفیران مالیاتی توسط نوری رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران و قبله ای مدیرکل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی مالیاتی رونمایی شد.

درباره modir

این مطالب را نیز ببینید!

بخش آموزش سایت سفیران مالیاتی راه اندازی شد

به همت روابط عمومی امور مالیاتی شهر و استان تهران بخش آموزش سایت سفیران مالیاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *